| Communication Protocol | HART, 4-20mA Analog |
|---|---|
| Input Signal | Electric |
| Operating Temperature | Standard Temperature, High Temperature |
| Supply Media | Air, Non Corrosive Gas |
| Max Outlet Pressure | 101 Psig |
| Supply Pressure | 20 - 100 Psi (1.4 – 7 Bar) |
|---|---|
| Shell Material | Industrial Aluminum Housing |
| Type | Digital Valve Positioner |
| Condition | New And Origin |
| Humidity Limits | 100% RH Non-condensing |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Customized Support | OEM, ODM, OBM |
| Application | All Pneumatic Actuators |
| Restrictor Ratio | Adjustable |
| Signal - Communication | HART 7 Over 4-20mA |
| Product Name | IMI STI Smart Positioner With High-capacity High-precision Digital-pneumatic Valve Controller |
|---|---|
| Brand | IMI |
| Model | STI |
| Matrial | Alloy/Steel |
| Valve Style | Pressure Regulators |
| Product Name | Original Flowserve Positioner UAS Logix 3200 MD Pneumatic Digital Valve Positioner With Lot Of Stock |
|---|---|
| Model | SA/CL |
| Temperature Of Media | High Temperature |
| Pressure | High Pressure |
| Operating Temperature | -20 To 55°C (-4 To 122°F) |
| Hysteresis | ≤0.3 % |
|---|---|
| Degree Of Protection | IP66 |
| Minimum Current | 3.6 MA For Display 3.8 MA For Operation |
| Static Destruction Limit | 100 MA |
| Signal Range | 4 To 20 MA |
| Product Name | Pneumatic Parts ROTORK YTC SPTM-V6 SPTM-65V Smart Position Transmitter For Valve |
|---|---|
| Brand | ROTORK YTC |
| Model | SPTM-V6 SPTM-65V |
| Hazardous Area Classification | Ex H IIC Tx Gb |
| Accuracy | 0.15 |
| Product Name | Pneumatic Parts ROTORK YTC SPTM-V6 SPTM-65V Smart Position Transmitter For Valve |
|---|---|
| Brand | ROTORK YTC |
| Model | SPTM-V6 SPTM-65V |
| Hazardous Area Classification | Ex H IIC Tx Gb |
| Accuracy | 0.15 |
| Input Signal | Electric |
|---|---|
| Communication Protocol | 4-20 MA HART |
| Operating Temperature | Standard Temperature, High Temperature |
| Position Control | Throttling Control, On/Off |
| Max Outlet Pressure | 145 Psig |
| Input Signal | Electric |
|---|---|
| Communication Protocol | 4-20 MA HART |
| Operating Temperature | Standard Temperature, High Temperature |
| Position Control | Throttling Control, On/Off |
| Max Outlet Pressure | 145 Psig |