| Application | General |
|---|---|
| Material | Stainless Steel |
| Temperature Of Media | High Temperature |
| Pressure | Medium Pressure |
| Power | Pneumatic |
| Product Name | Fisher DVC6200 SIS Valve Positioner |
|---|---|
| Data Interface | Wiredz |
| Input Signal | Electric, Pneumatic |
| Position Control | On/Off, Modulating, Control, Monitoring, Partial Stroke Test |
| Supply Media | Air, Natural Gas |
| Output Signal | 4-20 MA |
|---|---|
| Mounting Position | Upright, Condensate Drainage Downwards |
| Area Classification | Area Classification |
| Supply Power | 4 To 20mA, Loop Powered |
| Power Source | Local |
| Data Interface | Wired |
|---|---|
| Input Signal | Electric |
| Position Control | Throttling Control, On/Off |
| Model Number | DVC6200 |
| Process Control | Flow, Pressure, Temperature, Level |
| Product Name | Neles ND7000 ND9000 Series Digital Valve Positioner |
|---|---|
| Temperature Range | -40 ... +85 °C / -40 ... +185 °F, Standard Version |
| Protection Class | IP66 |
| Communication | HART, FOUNDATION Fieldbus, Profibus PA |
| Valve Type | Control Valve |
| Type | Pneumatic Diaphragm Actuator |
|---|---|
| Operating Pressure | 3.0 - 4.2 Bar /44 - 60 Psi |
| Outout Thrust | 1890 - 22800 N / 424 - 5125 Lb.f |
| Series | VD - Linear Single Acting |
| Temperature Range | -55 ...+85 °C / -67 ...+185 °F |
| Trim Style | Drilled Hole Cage Plug |
|---|---|
| Nominal Size | DN15 To DN400 (1/2" To 16") |
| High Pressure Size | DN25 To DN200 (1" To 8") |
| Flow Characteristic | Linear Or Equal Percentage |
| Actuator Type | Pneumatic Diaphragm Actuator |
| Type | PD DVC6200 |
|---|---|
| Communication Protocol | HART 4-20 MA |
| Data Interface | Wired |
| Diagnosis | Have |
| Input Signal | Electrical |
| Product Name | Rosement 248 644 3144 Temperature Transmitter With Lot Of Stock |
|---|---|
| Model | 248 644 3144 |
| PRESSURE RATING | Class 125 To Class 300 |
| Brand | Rosement |
| SUPPLY | Pneumatic |
| Application | General |
|---|---|
| Material | Casting |
| Temperature Of Media | Medium Temperature |
| Pressure | Medium Pressure |
| Power | Pneumatic |