| Product Name | Rotork YTC Smart Electro Pneumatic Positioner YT-3300 YT-3350 Valve Positioner Control Valve Positioner With Chinese Val |
|---|---|
| Brand | Rotork YTC |
| Model | YT-3300 YT-3350 |
| Seat, Main Valve | CTFE, Vespel SP21 |
| Bonnet, Back-cap,Body | Brass, 303 Stainless Steel, 316 Stainless Steel |
| Application | General |
|---|---|
| Material | Casting |
| Temperature Of Media | Medium Temperature |
| Pressure | Medium Pressure |
| Power | Pneumatic |
| Product Name | Original Flowserve Positioner UAS Logix 3200 MD Pneumatic Digital Valve Positioner With Lot Of Stock |
|---|---|
| Model | SA/CL |
| Temperature Of Media | High Temperature |
| Pressure | High Pressure |
| Operating Temperature | -20 To 55°C (-4 To 122°F) |
| Process Control | Flow, Pressure, Temperature, Level |
|---|---|
| Diagnostics | No |
| Type | Digital Valve Positioner |
| Certifications | CSA, FM, ATEX, IECEx, CUTR, Peso, KGS, INMETRO, NEPSI, RCM |
| Shell Material | Industrial Aluminum Housing |
| Type | Digital Valve Positioner |
|---|---|
| Storage Temperature Limits | -58°F To 200°F (-50°C To 93°C) |
| Relative Humidity | 10 To 90% Non-condensing |
| Supply Pressure Effect | 0.05% Per Psi |
| Valve Type | Ball Valve, Butterfly Valve, Check Valve, Gate Valve, Globe Valve, Diaphragm Valve |
| Product Type | Valve Positioner |
|---|---|
| Application | Thermal Power Petrochemical Industry |
| Communication | Analog Signal Feedback |
| Supply Pressure | 0.14 To 0.7 MPa |
| Protection | Explosion Proof Type |
| Model | Spirax Sarco SP7-10, SP7-11 And SP7-12 Smart Valve Positioners With EZ Control Valve |
|---|---|
| Connection Type | 2 Wire |
| Output Signal | 4 ~ 20 MA DC |
| Brand | Spirax Sarco |
| Bus/Sensor | 4-20 MA Transmitter |
| Product Name | TopWorx PD Series Smart Valve Positioner |
|---|---|
| Configurable Alarms | (PD100) No;(PD200) Yes |
| Air-Supply Pressure | 2.8 To 8 Bar (40 To 116 Psi) |
| Actuator Action | Rotary & Linear, Single & Double, Direct (DA) & Reverse (RA) |
| Temperature Range | -40°C To +65°C (-40°F To +149°F) |
| Product Name | Flowserve 520MD Digital Valve Positioner |
|---|---|
| Humidity | 0-100% Non-condensing |
| Voltage Supply (maximum) | 30 VDC |
| Weight Of Valve Positioner | 3.5 Kg |
| Customized Support | OEM |
| Temperature Of Media | Normal Temperature |
|---|---|
| Matrial | Alloy/Steel |
| Sensitivity | ±0.2% F.S |
| Power Supply | Two-wire, 4-20 MA 10.0 To 30.0 VDC |
| Body Material | Stainless Steel, Carbon Steel, Cast Iron |